Wędkarstwo muchowe – łowienie blisko domu

Wędkarstwo muchowe to nie tylko dalekie wyjazdy zgraną ekipą, to również „szuwarowanie” w okolicach domu. Zachęcamy do wędkowania w swoich okolicach.

Na muchę blisko domu

Będąc w Poznaniu mamy okazję wybrać się czy to na Wartę czy na Cybinę. Możemy wędkować nawet w samym centrum miasta nieopodal starówki. Czyli po południu na ryby a wieczorem na przekąskę idziemy spacerkiem na stary rynek.

Wędkowanie nieopodal własnego domu ma wiele plusów. Pierwszym najważniejszym jest fakt, że nie musicie zabierać ze sobą tony sprzętu. Wystarczy wędka z kołowrotkiem, kilka muszek no i drobne akcesoria w spodniach.

Dla przyjemności możecie wybrać się na 30 minut każdego dnia. W tym czasie ćwiczycie, polepszacie swoją technikę i macie przyjemność z przebywania nad wodą.

Taki odrywnik od codzienności jest wyjątkowy jeśli twoje życie zawodowe zabiera sporo czasu! A jeśli pracujesz niedaleko rzeki lub jeziora można zawsze wyskoczyć na szybką rybkę po pracy lub jeśli masz w długiej przerwie obiadowej.

Ćwiczyć każdego dnia

Mieszkając w miejscowości z własną rzeką lub jeziorem masz możliwość ćwiczenia każdego dnia. Nawet najlepszy wędkarz bez czasu na pracę nad techniką stoi w miejscu. Łowiąc obok domu postaw na zabawę oraz realizację swoich celów.

Może to być poznanie nowej techniki rzutu, może to być rzucanie do celu lub pobicie swojego rekordu życiowego. Naprawdę jest wiele możliwości na świetne spędzenie czasu nad wodą.

Ciekawa publikacja video, którą dodaliśmy niedawno:

Szkoła Orvis – Wędkarstwo muchowe blisko domu

No comments yet

  1. […] Wędkarstwo muchowe – łowienie blisko domu […]

Leave a Reply